aktualności

 • Ogień na polu i na łące

  Jesienią oraz właśnie teraz, wiosną, na polach i łąkach pojawia się ogień. Zaczyna się wypalanie traw.

   

  Pamiętajmy, że wypalanie łąk, czy ściernisk, jest zabronione. Oprócz otrzymania kary pieniężnej można ponieść o wiele większe straty finansowe. Prawo zabrania wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów

   

  Rozwiń
 • Zaproszenie na wystawę

  Muzeum Przyrody w Drozdowie oraz Towarzystwo Przyrodnicze "Bocian" zapraszają na otwarcie wystawy w ramach projektu edukacyjnego "Pola tętniące życiem".

  Otwarcie będzie połączone z koncertem kolęd. Zaproszenie w załączniku.

  Serdecznie zapraszamy.

  Rozwiń
 • Wielkimi krokami zbliża się zima, a więc sezon ogławiania i sadzenia wierzb. Z tej okazji, miłośnicy tego symbolicznego drzewa zapraszają na „Dni Wierzby Głowiastej 2015”
  Na pierwszą akcję zapraszamy już 24 października.

   

  Rozwiń
 • Konkurs jest organizowany w ramach projektu "Pola tętniące życiem - kampania na rzecz ochrony różnorodności biologicznej w krajobrazie rolniczym". Ideą konkursu jest promocja walorów przyrodniczych krajobrazu rolniczego. Konkurs składać się będzie z 12 testów wiedzy.  Odpowiedzi na wszystkie pytania znaleźć można na naszych stronach internetowych bocian.org.pl. 

   

  Rozwiń
 • 25.08.2015 - Pokaz filmu wraz z prezentacją multimedialną na temat projektu i jego zadań. Impreza zorganizowana przy współpracy z Biblioteką Publiczną im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Skarżysku Kamiennej w filii przy ulicy Sezamkowej
  24.08.2015 - Pokaz filmu dla dzieci oraz wychowawców wraz z zajęciami edukacyjnymi. Impreza zorganizowana przy współpracy z przedszkolem Baby World.
  23.08.2015 - Stoisko projektu na Gminnych Dożynkch Gminy Bliżyn, które odbyły się w Sorbinie. Były konkursy, prelekcje, dyskusja na temat zagadnień projektu

  Rozwiń
 • Wakacje to wspaniały czas, by rozwijać wśród najmłodszych ciekawość świata przyrody. Taki cel miały warsztaty ornitologiczne zorganizowane 25 lipca 2015 roku przez Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian”, w ramach projektu „Pola tętniące życiem”.

  Rozwiń
 • W ramach projektu „Pola tętniące życiem” odbyły się 5 lipca 2015 roku warsztaty ornitologiczne zorganizowane przez Stowarzyszenie Malowniczy Zakątek  Borsuki nad Bugiem oraz Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian”.

   

   

  Rozwiń
 • Festyn był dużą imprezą, na której oprócz występów wielu zespołów muzycznych odbywały się tez prezentacje pracy garncarza, wikliniarki, kowala, hafciarki. Wraz z gospodarzem specjalizującym się w wyrobie tradycyjnych serów przyjechała owca. Obok odbywał się zawody w ręcznym koszeniu tradycyjną kosą na nadnarwiańskich łąkach. W tak miłej atmosferze PTOP promowało projekt Pola tętniące życiem.

  Rozwiń
 • W niedzielę 28.06.2015 r. w  Kosowie Lackim odbył się Festiwal Różnorodności Kultury Mazowsza i Podlasia, na którym to można było odwiedzić, zorganizowane przez Maćka Cmocha stanowisko przyrodnicze, promujące min. projekt "Pola tętniące życiem.." 
   

  Rozwiń
 • W dniu 28.06.2015 r. w Borsukach na festynie rodzinnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Malowniczy Zakątek Borsuki nad Bugiem, było stoisko promujące pakiet edukacyjny "Pola tętniące życiem".

  Rozwiń
 • Warsztaty ornitologiczne

  Stowarzyszenie Malowniczy Zakątek Borsuki nad Bugiem i Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian” zapraszają  na opowieści o ptakach, budowę platform dla rybitw oraz wycieczkę ornitologiczną  w okolice malowniczych starorzeczy Bugu w pobliżu Borsuk.

  Spotkanie rozpocznie się 5 lipca 2015 roku (niedziela) o godz. 9:00 –w świetlicy w Borsukach.

  Przewidywany czas trwania warsztatów i wycieczki – 4 godziny.

  Rozwiń
 • Festyn rodzinny w Terespolu

  W dniu 21.06.2015 r. w trakcie festynu rodzinnego w parku miejskim w Terespolu zorganizowano stoisko promujące projekt "Pola tętniące życiem"

  Rozwiń
 • Festyn rodzinnym w Neplach

  14.06.2015 r. Festyn rodzinnym w Neplach (powiat bialski) stoisko promujące projekt edukacyjny "Pola tętniące życiem".

  Rozwiń
 • 7 czerwca 2015 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem odbyła się projekcja filmu p.t. "Pola tętniące życiem". Po ukończonym Rajdzie Rowerowym zorganizowano piknik rodzinny przy Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem, na którym wystawione zostało stoisko promujące projekt "Pola tętniące życiem".

  Rozwiń
 • 3 czerwca 2015 - We współpracy z panią Grażyną Kij w ramach popularyzacji idei projektu Pola Tętniące Życiem odbyła się wycieczka przyrodnicza na trasie Bliżyn-Ubyszów dla uczniów Szkoły Podstawowej w Bliżynie wraz zajęciami edukacyjnym (Fotorelacja w galerii).
   
  Rozwiń
 • 13 czerwca b.r. w Skole Podstawowej w Tuszewie (powiat iławski)  odbył się  piknik rodzinny, na którym było wystawione stoisko promujace  projekt POLA TĘTNIĄCE ŻYCIEM. 

  Rozwiń
 • Dnia 1 czerwca 2015 roku w Drozdowie,  w powiecie łomżyńskim odbyła się akcja pod nazwą "Dzień Dziecka na polach tętniących życiem";. Z zaproszenia animatora powiatowego - Anny Jadczak - skorzystała prawie setka najmłodszych tropicieli przyrody, którzy z wypiekami na twarzach zgłębiali tajniki polskich pól i łąk.

  Rozwiń
 • Piknik rodzinny w Piątnicy

  3 czerwca b.r. przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piątnicy odbył się XIII piknik rodzinny, na którym stoisko miał też projekt POLA TĘTNIĄCE ŻYCIEM. 

  Rozwiń
 • 7 maja w miejscowości Gać odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Była to doskonała okazja do zaprezentowania mieszkańcom projektu "Pola tętniące życiem".  Stoisko odwiedzane było chętnie nie tylko przez najmłodszych. 
  Anna Jadczak - animator powiatu łomżyńskiego

  Rozwiń
 • W dniu 7 czerwca 2015 r. odbyła się kolejna impreza - Festyn Rodzinny w Platerowie (powiat łosicki) na którym zorganizowano stoisko plenerowe z materiałami promującymi projekt.

  Rozwiń